I. Granit

Granito znaczy ziarno (łac.) Słowo to najprościej i najtrafniej opisuje strukturę większości z tych kamieni. Granit jest bowiem kamieniem o charakterystycznej, uziarnionej strukturze. Jest materiałem niezwykle twardym i odpornym na zarysowania dlatego znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie (blaty kuchenne, schody i parapety zewnętrzne), jest także materiałem używanym przy produkcji nagrobków i grobowców. Poniżej kilka zdjęć przykładowych rodzajów granitu.

II. Marmur

Marmur jest skałą metamorficzną powstałą z przeobrażenia wapieni, rzadziej dolomitów. Kamień ten uważany jest za cenny materiał budowlany, rzeźbiarski oraz architektoniczny. Marmur użyty przy wykończeniu wnętrz, dodaje im prestiżu i elegancji. Marmury ze względu na swoje właściwości mają wiele zastosowań. Popularne są marmurowe posadzki, marmurowe blaty – zwłaszcza łazienkowe i marmurowe schody oraz parapety wewnętrzne. Marmur jest także doskonałym materiałem używanym do produkcji ubudów kominkowych. Poniżej kilka zdjęć przykładowch rodzajów marmuru.

III. Agglomarmur

Agglomarmur - aglomerat złożony z wyselekcjonowanych odłamków skalnych, połączonych specjalnymi żywicami epoksydowymi. Posiada właściwoci podobne jak marmur jest jednak bardziej odporny na działanie substancji zawierających kwasy. Znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie jako materiał na posadzki wewnętrzne, okładziny ścienne, blaty, lady, stopnie schodowe. Poniżej kilka zdjęć przykładowych rodzajów agglomarmuru.

IV. Onyks

Onyks to niesamowity kamień. Swoją niezwykłość zawdzięcza niespotykanej nigdzie indziej delikatności, która pozwala na przepuszczanie światła. Stąd też onyksy stosuje się do wykonywania podświetlanych kominków, lad, blatów itd. Poniżej kilka zdjęć onyksu oraz kominka wykonanego z tego kamienia. Zapraszamy także do obejrzenia filmu prezentującego kominek wykonany z żółtego onyksu : kliknij tutaj

V. Kwarc

Konglomerat kwarcowy stosuje się głównie na blaty kuchenne. Kwarc charakteryzuje się zwiększoną odpornością na zarysowania, a także uderzenia, nie wymaga także impregnowania. Konglomerat kwarcowy oprócz kwarcu zawiera także drobinki granitu, oraz żywicy. Poniżej kilka zdjęć wybranych spośród szerokiej gamy do wyboru.

VI. Piaskowiec

Piaskowiec. Piaskowiec jest naturalną skałą osadową. Stosowany głównie na schody i parapety zewnętrzne oraz elewacje. Występuje w różnych kolorach: żółtym, białym, szarym, czerwonym i zielonym.